Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Yozgat, İç Anadolu ve Karadeniz arasında geçiş noktası özelliği taşıyan, Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. Halk edebiyatının kalbidir, en güzel eserlerin çıktığı yerlerden biridir. Şehir Anadolu’da ilk siyasi birliği gerçekleştiren Eti’lerin yerleşim merkezlerinden biri olma özelliğine de sahiptir aynı zamanda. 

Kışın fazlaca soğuk ve basık bir iklime sahip olan Yozgat’ta yaklaşık 450 bin kişi yaşamaktadır. Göç oldukça fazladır. Ekonomisi tarıma dayanan kentte en çok gıda, konfeksiyon, metal işleme, tuğla ve hazır beton üretimi yapılır. Ayrıca topraklarında tahıl, baklagil, şekerpancarı, ayçiçeği, patates ve soğan elma, armut, kayısı, vişne, üzüm, ayva, badem ve ceviz de yetiştirilir. Yozgatlılar hangi gelir düzeyinde olursa olsun, ne iş yaparsa yapsın aile yapısının korunmasına özen gösterir. Yozgat insanı evlilik kurumuna değer verir. Kapalı bir yapıya sahip olan kent insanı hem normal hem de görücü usulüyle evlenmektedir. Ortalama evlilik yaşı 18’dir,eğitimli ailelerde bu yaş daha yüksektir.


  Gelenekler de değişiyor

 

Yozgat evlilik gelenekleri Anadolu geleneklerine benzerlik gösterir. Kızı, genellikle erkek annesi seçer ama günümüzde erkek de seçimini söyleyebilir. Gelin adayının kim olduğu belirlendikten sonra görücü gidilir. Erkek tarafı, bir bahaneyle kız evini ziyaret eder, kızın hareketleri dikkatle izlenir ve bundan sonra istemeye karar verilir. Ancak yine günümüzde bu süreç atlanarak, direkt olarak kız isteme olayı gerçekleşebilmektedir. Yozgat ve köylerinde düğünler genellikle cuma günü başlayıp, pazar günü biter. Bugünse bu gelenek çok sınırlı yapılabilmektedir.


 

Yozgatlı aileler, sosyalleşme adına şehrin güzel mekanlarına gitmekten zevk alır. Hafta sonları ve tatil günleri çiftler “şehrin en güzel yeri” diye nitelenen Türkiye’nin ilk milli parkı Çamlık Milli Parkı’nda vakit geçirirler. Ünlü testi kebabı en sevdikleri yemektir.