Pembe Panjur Logo
Ayda 90 bin Yeni Kayıt
15 yıldır yanınızda
Üye Giriş
Şimdi kayıt olun, uygun üyeleri ücretsiz görün.

Ücretsiz kişilik testimizden yararlanın.

Profiliniz gizli kalsın.

Cinsiyetiniz:
Aradığınız Kişi:
E-posta veya Telefon Numarası:
Kişisel verilerimin işlenmesine ilişkin ’ni okudum.
Özel nitelikli kişilik testi bilgilerimin işlenmesini kapsamında işlenmesini onay veriyorum.
Ürün veya hizmetlere ilişkin kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için tarafıma kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesini istiyorum.
Facebook duvarında hiçbir şey paylaşmayacağız.
hero_area
PEMBE PANJUR >VAN > VAN EVLİLİK SİTESİ
Bir şehir gibi ol. Mesela Van gibi. De ki hep seveceğim seni.
VAN EVLİLİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

VAN EVLİLİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

Evlilik modern zamanların içini boşalttığı ve anlamsızlaştırdığı bir kurum olmaya başladı. Ancak evlilik aslında insanlığın en değerli kurumudur. İki kişinin birlikteliğinin son noktasıdır. Modern toplumun söylemi şudur: “Evlilik aşkı öldürüyor”. Peki bu modern söylem içerisindeki aşk neye referans veriyor? Aşkın anlamı değişti. Modern zamanların tüketim toplumu aşkı da tüketti. Saygı ve sevginin inşa ettiği birliktelikler yaşanmıyor artık. Modern hayatın gittikçe bireyselleştirdiği, yalnız olmaya teşvik ettiği kişiler evlenmeyi bir diğer insanla birlikte olmak, bağlanmak, hayat arkadaşı olmak olarak görmüyorlar. Evliliğin bitebileceği bir kurum olduğu düşünülüyor. Evlilikleri yürütmektense yeni bir van evlilik yapmayı tercih ediyorlar.

VAN EVLİLİK SİTESİ HAKKINDA

VAN EVLİLİK SİTESİ HAKKINDA

Kozmopolit şehirlerin aksine Van evlilik gibi değerlerin hala saklandığı bir ilimizdir. Evlilik geleneklerini koruyan Van’da sadece evlenmek için değil, evliliğin sürmesi için de büyük çaba harcanır. Hatta Van evlenme geleneklerinin çok çeşitlilik gösterdiği bir ilimiz. Evliliğe verilen değeri buradan anlamak mümkün.

VAN EVLİLİK SİTESİ

VAN EVLİLİK SİTESİ

Yöresel bir gelenek olarak kızlar evlenmek istediklerinde babalarının ayakkabılarını saklar ya da süpürgeyi odada ters bir şekilde bırakarak bunu belli etmeye çalışır. Van evlilik yada evlenmek isteyen gençlerin düğün günü, kız ve erkek tarafı anlaştıktan sonra mümkün olduğu kadar yakın bir tarihe belirlenir çünkü bu süreyi uzatmak Van’ın geleneklerine göre uğursuzluk sayılır. Ayrıca iki dini bayram arasında düğün yapmanın da uğursuzluk getireceğine inanılır. Evlilik sözü verilmiş iki gencin düğün tarihi dini bayramlardan sonra olacağı zaman ise oğlan evi kız evine bayramda 2 -3 tane koç gönderir. Koçlar süslenir ve bayram sabahı kız evine gönderilir. İki tarafın anlaştıği bir günde kız evinde toplanılır ve aile bireyleri tarafından düğün için son istekler konuşulur.

Pembe Panjur, VAN EVLİLİK, Aslı ve Kerem

Aslı ve Kerem

23 Kasım 2016'da tanıştılar

12 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, VAN EVLİLİK, Aslı ve Kerem
Pembe Panjur, VAN EVLİLİK, Meliha ve Berkay

Meliha ve Berkay

10 Eylül 2017'de tanıştılar

5 Ağustos 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, VAN EVLİLİK, Meliha ve Berkay
Pembe Panjur, VAN EVLİLİK, Nilay ve Cihan

Nilay ve Cihan

3 Mayıs 2017'de tanıştılar

22 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, VAN EVLİLİK, Nilay ve Cihan