Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Van şehrine Urartular’dan miras kalan sanat eserleri ve mimari yapılar hala ayakta durmaktadır. Bu nedenle çok sayıda turistin gözdesidir Van. Nüfusu 400 binin üzerinde olan şehir, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Van kedisi ve Van gölü canavarı efsanesiyle ünlüdür. Etrafı volkanlarla çevrili olması ve yüzölçümü Türkiye'nin yüzde 22,5’ini oluşturması dikkat çeken diğer özellikleridir. Şehirde kış ayları genel olarak uzundur ve karlı geçer. Yaz mevsimi ise sıcaktır. Van’ın şöhreti; otlu peynir, tandır ekmeği, kavut, semaver çayı ve bal-kaymaktan oluşan kahvaltısı ve kahvaltı salonlarıyla büyük şehirlere kadar ulaşmıştır. 

Van’ı Van yapan bu özellikler şehir halkının hayatına işlemiştir. Örneğin soğuk ve uzun geçen kışları nedeniyle evlilikler yaz aylarında yapılmaktadır. Yöresel lezzetleri ailelerin hem sofralarını süsler hem de geçim kaynaklarıdır.


  Evliliğin ilk adımı

 

Van’da Doğu geleneklerine göre yapılan evlilikler uzun ömürlüdür. Köylerde görücü usulü evlilikler sürmektedir. Evliliklerin ilk adımları birçok şehirde olduğu gibi burada da heyecanlıdır. Örneğin evlenmeyi düşünen erkek ilk adımı bir eş bularak atar. Bulamamışsa yakınlarının önerdiği kızları görmeye gider ve birini beğenirse ilgilendiğini belli eder. Birkaç gün sonra kız evinin kapısı çalınır ve ilgilenip ilgilenmedikleri sorulur. Kız tarafı karar vermek için süre ister. Eğer kız tarafı onaylarsa erkek akrabaları, mahalle imamı ve aşiretin ileri gelenleriyle birlikte kızı istemeye gider. İsteme sırasında iki tarafın da karşılıklı susması adettendir. Konuşmayı kız tarafının en yaşlı üyesi başlatır. Kız istendikten sonra kız tarafının en yaşlı üyesi cevabı verir. Düğünler hem erkek tarafının hem de kız tarafının evinde düzenlenir ve iki gün sürer.