Pembe Panjur Logo
Ayda 90 bin Yeni Kayıt
15 yıldır yanınızda
Üye Giriş
Şimdi kayıt olun, uygun üyeleri ücretsiz görün.

Ücretsiz kişilik testimizden yararlanın.

Profiliniz gizli kalsın.

Cinsiyetiniz:
Aradığınız Kişi:
E-posta veya Telefon Numarası:
Kişisel verilerimin işlenmesine ilişkin ’ni okudum.
Özel nitelikli kişilik testi bilgilerimin işlenmesini kapsamında işlenmesini onay veriyorum.
Ürün veya hizmetlere ilişkin kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için tarafıma kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesini istiyorum.
Facebook duvarında hiçbir şey paylaşmayacağız.
hero_area
PEMBE PANJUR > UŞAK > UŞAK EVLİLİK SİTESİ
Bir şehir gibi ol. Mesela Uşak gibi. De ki hep seveceğim seni.
UŞAK EVLİLİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

UŞAK EVLİLİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

Bazı şehirler efsanelerle anlatılır, bazıları hakkında farklı rivayetler vardır. Uşak şehriyle ilgili bilinen rivayetlerden biri ise eskilerden bir Mende beyinin yedi kişilik bir yöneticiye sahip olması. Ve bu yedi kişilik yönetici topluluğunun özelliği ise zamanla anlaşılır. Öyle ki her birinin âşık olduğu bir dal vardır. İşine âşık olan, sanatına âşık olan, manevi özelliklere âşık olan ve ruhun yüce oluşuna âşık olan gibi. Fakat bir de sekizinci âşıktan bahsedilir. Bu beyin kendisidir. O ise bu âşıkların aşklarına âşıktır.

UŞAK EVLİLİK SİTESİ VE GERÇEK BİR AŞK HİKAYESİ

UŞAK EVLİLİK SİTESİ VE GERÇEK BİR AŞK HİKAYESİ

Mende beyinin bir güzel kızı vardır. Onu bu âşıklardan biriyle evlendirmek ister, fakat kızının evlenmek isteyip istemediğini bilmediğinden önce tereddüt etse de kızının evlilik hakkında fikrini alır. Ve öğrenir ki kızı da evlenecek birini bulmuş bile. Evlenmek istediği kişi bu âşıklar arasında en küçük olan erkektir. Bu âşıklar topluluğuna babanın ve kızın da artık katılması nedeniyle bu sayı yediden dokuza çıkar. Baba kızına ve âşık olduğu erkeğe güzel bir düğün yapar. Bu sevgililer evlenir, aşklarını yaşar ve mutlu bir çift olurlar. Bu dokuz âşıkların yaşadığı bu yer ise tabii ki Uşak, bir diğer anlamıyla da âşıklar kenti olacaktır.

UŞAK EVLİLİK SİTESİ HAKKINDA

UŞAK EVLİLİK SİTESİ HAKKINDA

Evlilik öncesi ve sonrası diye hayat ikiye ayrılır çünkü evlenmek hayatın dönüm noktalarından biridir. Eskiden örf ve adetler uygulanırdı. Evlilikler görücü usule göre olurdu. Evin oğlu bir kızı beğenir ve ailesi bu kızı istemek üzere kız evine gider, ailesine kız istemeye geldiklerini açıklardı. Kız ailesi de bunu uygun buldukları durumda, daha sonra tekrar gelinir, söz kesilirdi. Ardından nişan yapılır, çeyizler hazırlanır. En önemli gün düğün günüdür. Kız özenle hazırlanan gelinliğini giyer, damat damatlığını giyer ve geleneklere uygun bir düğün yapılır. Kız, baba evinden beyazlarla çıkar ve bu adımla yeni bir dönem başlar. Artık evlidir ve kendine ait bir yuvası vardır. Bu yuvanın mutlu, huzurlu ve ideal bir şekilde devam etmesi ise her iki tarafın gayreti ve isteğiyle olacaktır. Sevmek, saymak ama özgür bırakmak da ideal bir evlilik için önemlidir.

Pembe Panjur, Uşak Evlilik, Aslı ve Kerem

Aslı ve Kerem

23 Kasım 2016'da tanıştılar

12 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Uşak Evlilik, Aslı ve Kerem
Pembe Panjur, Uşak Evlilik, Meliha ve Berkay

Meliha ve Berkay

10 Eylül 2017'de tanıştılar

5 Ağustos 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Uşak Evlilik, Meliha ve Berkay
Pembe Panjur, Uşak Evlilik, Nilay ve Cihan

Nilay ve Cihan

3 Mayıs 2017'de tanıştılar

22 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Uşak Evlilik, Nilay ve Cihan