Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Tunceli, Doğu Anadolu'nun, Munzur Dağları, Karasu Irmağı, Bingöl Dağları, Peri Suyu ve Keban Baraj Gölü ile çevrilmiş yeşilin ve akan suların hüküm sürdüğü bir şehirdir. Asırlar boyu topraklarında Hititler, Urartular, Romalılar ve Akkoyunlular gibi birçok uygarlık yaşamıştır. Tunceli’nin geçmişteki adı Dersim, tarihçilere göre Pers İmparatoru Darius’tan gelmektedir. Pertek Kalesi başta olmak üzere, kaleleri, mağaraları, höyükleri, tarihi anıtları ve Munzur Vadisi Milli Parkı şehre değer katar.    Önce eğitim sonra evlilik

 

Tunceli işsizliğin en yüksek oranda görüldüğü illerden biri olmasına karşın, eğitimde sağladığı üstün başarıyla fark yaratmaktadır. Tuncelili aileler eğitime büyük önem verir; okumak ve başarılı olmak Tuncelili gençlerin en büyük hayalidir. İşsizliğin nedeni ise bölgedeki arazilerin tarıma elverişsiz olmasıdır. Bu nedenle şehir ekonomisini ayakta tutan sektörler hayvancılık ve topraklarının bir bölümüyle tarımdır.


 

Tunceli’de evlilikler ve aile yapısı Doğu illerinin feodal yapısından çok farklıdır. Örneğin şehirde evlenme yaşı erkeklerde 29, kadınlarda ise 26’dır. Tunceli’de yapılan evliliklerin temeli de kadın-erkek eşitliği üzerine kurulmuştur. Aileler evlenecek çağda bile olsa kızlarının okuyup meslek sahibi olmasını daha fazla önemsemektedir. Erken evliliğe karşı çıkmak dışında Tuncelili ailelerin kız olsun, erkek olsun çocuklarına eş seçimi konusunda baskı yapmadıkları bilinmektedir.