Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Trabzon çok yağmur alan bir şehirdir. Karadeniz'e kıyısı ve uzun bir limanı vardır. Zorlu coğrafyasında yaşamaktan olsa gerek Trabzon insanı dayanıklı, güçlü, değişken ve inatçıdır. Horon şehrin en ünlü halk oyunudur ve Karadenizlilerin ruhuna hitap eder. Horon çeken Trabzonlular dertlerini unutur ve enerjiyle dolarlar. Horon aynı zamanda bölgede bir evlilik ritüelidir. 

Trabzon’da horon gibi yemek kültürünün de yeri ayrıdır. Bin bir çeşit hamsi yemeği ve hiç bayatlamayan Vakfıkebir ekmeği, sarambulası, kara lahana sarması, guliyası, kefal ekşilisi, palamut dolması Trabzon’u diğer yörelerin mutfaklarından ayırır.


  Evlilik için son söz ailenin

 

Trabzon için aşırı olmasa da muhafazakar bir şehir denilebilir. Evlilik adetleri gelenekseldir. Gençler, genel olarak birbirleriyle düğün veya şenlik gibi etkinliklerde tanışabilirler. Bundan sonra birbirlerini tanımaya çalışırlar. Kız istemek için oğlan aile büyükleriyle beraber kızın evine gider ve aile kızı ister. Ailenin onayı Trabzon'da çok önemlidir. Son söz gençlerin değil her zaman ailenindir. Bir aile meclisi toplanır. Uygun görülürse gençler sözlenir. Kızın nüfus kağıdı güzel bir zarf veya işlemeli bir mendile sarılır ve ailenin en büyüğüne verilir. Nişanda ise evlenecek çift karşılıklı hediyeleşir. Aynı zamanda düğün için tarih kararlaştırılır. Cuma günü kızın çeyizi oğlanın evine yerleştirilir. Bir sonraki gün de kına gecesi yapılır. Kararlaştırılan günde evlenilir.