Pembe Panjur Logo
Ayda 90 bin Yeni Kayıt
15 yıldır yanınızda
Üye Giriş
Şimdi kayıt olun, uygun üyeleri ücretsiz görün.

Ücretsiz kişilik testimizden yararlanın.

Profiliniz gizli kalsın.

Cinsiyetiniz:
Aradığınız Kişi:
E-posta veya Telefon Numarası:
Kişisel verilerimin işlenmesine ilişkin ’ni okudum.
Özel nitelikli kişilik testi bilgilerimin işlenmesini kapsamında işlenmesini onay veriyorum.
Ürün veya hizmetlere ilişkin kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için tarafıma kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesini istiyorum.
Facebook duvarında hiçbir şey paylaşmayacağız.
hero_area
PEMBE PANJUR > ŞIRNAK > ŞIRNAK EVLİLİK SİTESİ
Bir şehir gibi ol. Mesela Şırnak gibi. De ki hep seveceğim seni.
ŞIRNAK EVLİİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

ŞIRNAK EVLİİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

Şırnak Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunmaktadır. Mardin, Van, Hakkâri illeriyle komşu iken aynı zamanda Irak ve Suriye ile de sınır komşuluğu konumundadır. Şırnak çok eski bir geçmişe sahip bir ilimizdir. Hatta Evliya Çelebi’nin Seyahatname isimli kitabına göre Nuh tufanı öncesine kadar dayanır. Anlatılan rivayete göre Nuh’un gemisi 2089 metre yükseklikte olan Cudi dağının tepesinde bulunmuştur. Şırnak ili günümüzde genelde terör gibi olumsuz haberlerle anılmaktadır. Bu nedenle Şırnak turizm alan bir şehir olamamıştır. Ayrıca yerleşim birimleri de oldukça dağınıktır. Bu da son derece elverişsiz bir yaşam olanağı sunmaktadır. Şırnak ilinin geçim kaynağı ise madencilik, sınır ticareti, küçük esnaflık ve az da olsa hayvancılıktır.

ŞIRNAK EVLİLİK - ŞIRNAK'TA EVLİLİK GENELDE GÖRÜCÜ USULÜ YAPILIR

ŞIRNAK EVLİLİK - ŞIRNAK'TA EVLİLİK GENELDE GÖRÜCÜ USULÜ YAPILIR

Şırnak’taki gençlerin birçoğu görücü usulü ile evlenir. Ancak bazen gençler düğün ortamlarında veya sokakta birbirlerini görüp tanışma imkânı bulmaktadır. Erkek gördüğü bir kızı beğenirse bunu ilk önce annesiyle paylaşmaktadır. Anne de münasip görürse kızı aileden istemek üzere durumu önce evin reisi olan babaya açıklar. Sonra kızın ailesine uygun biri gönderilir ki aile durumdan haberdar edilsin. Eğer kızın ailesi bu isteği uygun görürse, gelmeleri için bir tarih belirler. Uygun görmedikleri durumda bahanelerden bir bahane seçerler. Belirlenen tarih gelir, oğlan ailesiyle kızın evine gider. Oğlanın annesi maddi durumuna göre bir bilezik takar kızın koluna ya da bir çift terlik hediye eder. Sonra erkeğin yanında getirdiği diğer akrabalar da kıza hediyeler takdim ederler. Böylece kız resmen bağlanmış ve nişanlanmış olur. Evlilik için diğer gerekli işlemlere başlanır. Evlenmek için acele etmekte gelenektendir, nişan süresi mümkün mertebe kısa tutulur.

ŞIRNAK EVLİLİK SİTESİ HAKKINDA

ŞIRNAK EVLİLİK SİTESİ HAKKINDA

Şırnak, İç Anadolu bölgesinde yer alan ve kültürü, tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü bir şehirdir. Şehir, turizm sektörüne oldukça fazla katkı sağlar ve turistlerin şehre gelmesi ile ekonomik açıdan oldukça gelişmiştir. Şırnak Evlilik Sitesi, şehre yerleşmek isteyen ya da şehir hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça faydalı bir kaynaktır.

Pembe Panjur, Şırnak Evlilik, Aslı ve Kerem

Aslı ve Kerem

23 Kasım 2016'da tanıştılar

12 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Şırnak Evlilik, Aslı ve Kerem
Pembe Panjur, Şırnak Evlilik, Meliha ve Berkay

Meliha ve Berkay

10 Eylül 2017'de tanıştılar

5 Ağustos 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Şırnak Evlilik, Meliha ve Berkay
Pembe Panjur, Şırnak Evlilik, Nilay ve Cihan

Nilay ve Cihan

3 Mayıs 2017'de tanıştılar

22 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Şırnak Evlilik, Nilay ve Cihan