Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Sinop Karadeniz’in tam ortasında Türkiye’nin en kuzeyinde, Boztepe yarımadasının en dar kesiminde bulunan bir liman kentidir. Şehrin iki özelliği onu diğer Karadeniz kentlerinden ayırır; Sinop bölgenin tek doğal limanının bulunduğu kenttir ve en eski kentlerinden biridir. Filozof Diyojen'in doğum yeri olan Sinop ormanların kıyısındaki plajlarıyla büyüleyicidir. Coğrafi konumu nedeniyle eski devletlerin askeri merkezi olarak kullanılmıştır. Bizanslılar, Selçuklular, Candaroğlulları ve Osmanlı yönetimlerinde stratejik önem sahip olmuştur. 

Daha çok cezaevi olarak ün kazanan Sinop Kalesi ve tersanesi 200 binlik nüfusa sahip olan şehrin sembolüdür.


  İşsizlik evliliklerin önünde engel

 

Tarıma elverişli arazisi az olmasına karşın Sinop halkının yüzde 80’i tarımdan geçinir. Ekonomisi balıkçılığa, ormancılığa ve hayvancılığa dayanır. Sinop’ta ailelerin ve evliliklerin en büyük sorunlarından biri işsizliktir. Evliliklerin önünde engel teşkil eden bu sorun, Sinopluları çok sevdikleri halde şehirlerini bırakıp büyük kentlere göç etmek zorunda bırakmıştır. Sinop’ta evlilikle klasik Anadolu kentinden bazı farklılıklar göstermektedir. Örneğin geniş aile yapısı geçmişte de bugün de şehirde çok yaygın değildir. Sinoplu erkekler evlerine bağlı, kadınları ise yapıcı ve fedakardır. Evlilik gelenekleri Anadolu geleneklerine benzerlik gösterir. Düğünler ise daha mütevazı ve olanaklar doğrultusunda yapılmaktadır. Yörenin düğünlerinde havaya ateş atma gelenekleri meşhurdur, ayrıca Sinoplular oynarken yorulmak nedir bilmezler.


 

Sinoplu çiftler, yazları eşsiz koy ve plajlarında denize girmeyi, kışları Hayaller Tiyatrosu’nda oyun izlemeyi, Beyaz Ev, Şen Pastanesi, Ay Işığı gibi yeme içme mekanlarında vakit geçirmeyi ve evlerinde ünlü Sinop mantısı yapmayı severler.