Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Eski adı “Cebelibereket” olan, 1996 yılına kadar Adana’nın bir ilçesi olarak varlığını sürdüren ve bu tarihten sonra il statüsünü kazanan Osmaniye, Çukurova-Suriye hattında stratejik öneme sahip bir kenttir. Şehir, yüzyıllar öncesinden bu yana kaleleriyle adeta bölgenin korumasını üstlenmiştir. 

Toros ve Amanos dağları arasına kurulan kent, yer fıstığı üretiminin merkezidir. Bıçakçılık, kilim dokuma ve sanayi şehrin ekonomisine yön vermektedir. Osmaniyeli aileler gelirinin önemli bir kısmını bu sektörlerden sağlamaktadır. Çalışkan Osmaniye halkı, sınırlı kaynaklara sahip olsa da mutlu olmayı başarmıştır. Evlilik ve aile hayatlarında özverili, sevgi ve saygılı olmayı önemsemişlerdir. Osmaniye muhafazakar bir şehirdir. Yaşam tarzı ve evliliklerini bu düşünce yapısına göre şekillendirirler. Evlilikleri ise gelenekseldir; görücü usulünün yanı sıra karşılıklı anlaşmaya dayalı da yapılabilmektedir.


  İlk istemeden “evet” çıkmaz

 

Görücü usulünde ilk adım gençlerin isteklerini aileye duyurmasıdır. Osmaniye’de bir genç bu arzusunu direkt babasıyla konuşamaz; annesine açılır. Şehirde evlenme yaşı erkeklerde 18-20, kızlarda 18-19 civarındadır. Evlenecek gencin ailesi önce gelin adayını bulur, ardından kız bakmaya gidilir. Eğer kız beğenilirse isteme faslına geçilebilir. Osmaniye’de kız aileleri ilk istemede “evet” demez; “kız evi naz evi” düsturundan yola çıkarak erkek tarafının birkaç kez daha kendilerini ziyaret etmesini sağlarlar ve bundan sonra onay çıkar. Osmaniye düğünlerinde törenin başladığını açıklamak amacıyla erkek evinin damına Türk bayrağı asılır. Evlilik haber bayrakla verilir.