Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Zengin kültürü, mimarisi ve tarihiyle Türkiye’nin en özgün şehridir Mardin. Bir ucu Suriye’nin uçsuz bucaksız topraklarına uzanır, diğer ucu Güneydoğu’daki yerli komşularına... Tarihi dokusunu bugüne kadar koruyabilmesi nedeniyle Mardin dünyanın her yerinden insanları büyük bir cömertlikle ağırlar. Mardin Film Festivali, şehrin dünyaya açılan kapısıdır. Cami ve medreseleri, manastır ve kiliseleriyle çok kültürlülüğün sembolüdür. Bugün 780 bin insanın yaşadığı şehirde Türkü, Kürdü, Yezidisi, Süryanisi, Arabı, Ermenisi ile barış içinde yaşamaktadır. 

İlk kez gelenlerin ilk görüşte aşık olacağı, orada yaşayanların ise müptelası olacağı bir diyardır. Aşkı, sevmeyi, sevilmeyi bilir… Sıcak ve sevecen Mardin insanı aşkı da sonuna kadar yaşar. Ancak aşiret geleneği ve baskısı pek çok aşkın önünde engeldir. Öyle ki Mardin’de yaşanan ve yaşanamayan aşklar kitaplara, filmlere, şiirlere konu olmuştur. Mesut Çakır’ın şiirinde yazdığı gibi…


  “Mardin'de taş olur aşk,Hattatların ellerinde hayat bulan,Ruha'da su olur,Fırat’ın asiliğinde yer bulan,Karacadağ'da güneş olur,Tan vaktinde ağaran...”

 

Evlilik gelenekleri


 

Mardin evliliklerinde din ve töre ön plandadır. Kız ve erkek tarafının bu açıdan eşit olması şarttır. Kızlar ergenlik çağında, erkeklerse 18’inde evlendirilir. Aşiret içi evlilikler yaygındır. Kız kaçırma ve berdel de hala görülmektedir. Mardinli gençlere mümkün olduğunca boşanmalardan uzak durmaları telkin edilir.


 

Mardin’in merkezinde ise bu gelenekler biraz kırılmıştır, sevgiye dayalı evlilikler daha fazla yapılmaktadır.