Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Orta Anadolu’da 220 binlik nüfusa sahip olan Kırşehir, küçük bir Anadolu şehridir. İl olma süreci sancılı ve tartışmalı geçmiştir. Dönemin Başbakanı Adnan Menderes’in önce il yapmak istemediği, ancak 1957 yılında onay verdiği Kırşehir’in tarihi Hititlere kadar uzanır. Kent Türk egemenliğine geçtiğinde, alabildiğine geniş kırlık bir bölgede kurulduğu için “Kır şehri” adıyla anılmaya başlamıştır ve zaman içinde değişerek “Kırşehir” olmuştur.    Önce okul, sonra evlilik

 

Ekonomisi tarıma dayanan, sanayisi fazla gelişmeyen, tarımın yanı sıra hayvancılık, ormancılık, avcılık, halı dokumacılığı, bakırcılık ve balıkçılıkla geçinen Kırşehir’de, halkın bir kısmı büyük şehirlere göçerek hayatını kurmuş ve oralarda evlenmiştir. Memleketlerinde kalan Kırşehirliler ise sınırlı kaynaklar geçinmiş ama sakin ve huzurlu kentlerinde birçoğu mutlu sayılabilecek evlilikler yapmıştır. Kırşehir insanı için evlenmek, aile kurmak ve başarılı çocuklar yetiştirmek büyük önem taşır. Evlilikler ne şekilde olursa olsun bu amaç doğrultusunda yapılır. Kırşehir’de özellikle erkek çocuk okuyor ve üniversiteye gitmeyi planlıyorsa, evlendirilmez ve eğitimini tamamlaması beklenir. Okumuyorsa mutlaka bir iş yapması için desteklenir. Son yıllarda genç kuşak Kırşehirli aileler kız çocuklarının da okumalarını ve daha sonra evlenmelerini önemsemektedir.


 

ÖSS birincilikleri, YGS dereceleri, büyük halk ozanları, düşünürleri, siyaset ve bilim adamları bu kır toprakların büyük potansiyelinin göstergesidir. Kırşehir’den tarih boyunca çıkan ünlü şahsiyetler arasında, Hacı Bektaş Veli, Dadaloğlu, Osman Bölükbaşı, Neşet Ertaş, Emel Taşçıoğlu ve Uğur Mumcu’yu saymak mümkündür.