Pembe Panjur Logo
Ayda 90 bin Yeni Kayıt
15 yıldır yanınızda
Üye Giriş
Şimdi kayıt olun, uygun üyeleri ücretsiz görün.

Ücretsiz kişilik testimizden yararlanın.

Profiliniz gizli kalsın.

Cinsiyetiniz:
Aradığınız Kişi:
E-posta veya Telefon Numarası:
Kişisel verilerimin işlenmesine ilişkin ’ni okudum.
Özel nitelikli kişilik testi bilgilerimin işlenmesini kapsamında işlenmesini onay veriyorum.
Ürün veya hizmetlere ilişkin kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için tarafıma kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesini istiyorum.
Facebook duvarında hiçbir şey paylaşmayacağız.
hero_area
PEMBE PANJUR > KASTAMONU > KASTAMONU EVLİLİK SİTESİ
Bir şehir gibi ol. Mesela Kastamonu gibi. De ki hep seveceğim seni.
KASTAMONU EVLİLİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

KASTAMONU EVLİLİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

Kastamonu eski bir yerleşim merkezi olup ilçelerinde birçok eski eserler ziyarete açık bulunmaktadır. Kastamonu tarihini etkileyenler Hititler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Çobanoğulları, Candaroğulları ve Osmanlılar olmuştur.

KASTAMONU EVLİLİK - ZENGİN YEMEK VE SEÇENEKLERİ

KASTAMONU EVLİLİK - ZENGİN YEMEK VE SEÇENEKLERİ

Kastamonu’daki tarihi eserlere bakıldığında buradaki ilk yerleşimin Paleolitik döneme ait olduğu görünmektedir. Tarihi kadar yemekleri de zengindir bu ilin. Pazar fırınlarında ise mutlaka alınıp tadılması gereken lezzetler arasında pastırmalı ekmek veya etli ekmek bulunmaktadır. Ayrıca yörenin sevilen yemek ve tatlıları arasında ana-kız çorbası, Ecevit çorbası, haluçka, mısır çöreği, kaygana, mıklama, kavurma, erişte, kaşık helvası, pekmezli un helvası ve hasüde vardır. Kastamonu’da diğer etkinlikler için Nasrullah Merkezi, Belediye Caddesi ve Banka Sokak gidilecek yerler arasında bulunmaktadır.

KASTAMONU EVLİLİK ADETLERİ

KASTAMONU EVLİLİK ADETLERİ

Kastamonu geleneklerine bağlı bir halktır ve evlilikler buna göre şekillenir. Eskiden evlenme yaşı 17-20 arasındayken bugün evlenenlerin yaşı daha büyük olmaktadır. Daha önceleri ise buluğ çağına gelince yani 12-14 yaşların evlenmek için uygun görülen yaşlardı. Ailede bireyler evlenmek için bir sıra bekleme konusunda katı değildir. Kimin kısmeti çıktıysa o evlendirilir. Ailenin büyüğünden önce küçük kız evlenebilir. Küçük kızın kısmeti büyük kızdan önce çıkmışsa, büyük kızdan evlenme izni alınır. Büyük kız izin verdikten sonra küçük kız evlenir ve mutlu bir birlikteliğe ilk adımını atar. Kız erkek tanışmaları genelde ailelerin tavsiyeleri ile olur. Eğer aileler tanıştırmadıysa gençler genelde birbirlerini düğünlerde görüp tanışırlar. Ancak birbirlerini beğenmekten ziyade birbirleri için ve evlilik hayatı için ne kadar bereketli ve hayırlı olacağı daha önemlidir. Bu yüzden bir hocaya istihare ısmarlanır ve hocanın rüyasına göre karar verilir. Hoca olumlu bir rüya görmüşse, kız ve erkek evlenir, mutlu bir yuva kurma heyecanı yaşarlar.

Pembe Panjur, Kastamonu Evlilik, Aslı ve Kerem

Aslı ve Kerem

23 Kasım 2016'da tanıştılar

12 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Kastamonu Evlilik, Aslı ve Kerem
Pembe Panjur, Kastamonu Evlilik, Meliha ve Berkay

Meliha ve Berkay

10 Eylül 2017'de tanıştılar

5 Ağustos 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Kastamonu Evlilik, Meliha ve Berkay
Pembe Panjur, Kastamonu Evlilik, Nilay ve Cihan

Nilay ve Cihan

3 Mayıs 2017'de tanıştılar

22 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Kastamonu Evlilik, Nilay ve Cihan