Pembe Panjur Logo
Ayda 90 bin Yeni Kayıt
15 yıldır yanınızda
Üye Giriş
Şimdi kayıt olun, uygun üyeleri ücretsiz görün.

Ücretsiz kişilik testimizden yararlanın.

Profiliniz gizli kalsın.

Cinsiyetiniz:
Aradığınız Kişi:
E-posta veya Telefon Numarası:
Kişisel verilerimin işlenmesine ilişkin ’ni okudum.
Özel nitelikli kişilik testi bilgilerimin işlenmesini kapsamında işlenmesini onay veriyorum.
Ürün veya hizmetlere ilişkin kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için tarafıma kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesini istiyorum.
Facebook duvarında hiçbir şey paylaşmayacağız.
hero_area
PEMBE PANJUR > HATAY > HATAY EVLİLİK SİTESİ
Bir şehir gibi ol. Mesela Hatay gibi. De ki hep seveceğim seni.
HATAY EVLİLİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

HATAY EVLİLİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

Hatay, Türkiye’nin en güneyinde yer almaktadır ve en eski yerleşim yerlerinden biridir. Milattan önce 17. Yüzyıl sonlarında Hititler ’in ve Milattan önce 1490 yıllarında Mısır’ın egemenliği altına girmiştir. Tarihi ve turistik mekânları açısından zengin bir il olan Hatay özellikle Habib-i Neccar Dağı’nın devamı olan Haç Dağı’ı eteğinde bulunan Saint Pierre Kilisesi’yle turizmi çekmektedir.

HATAY EVLİLİK SİTESİ - SAİNT PİERRE KİLİSESİ VE ARKEOLOJİK MÜZESİ

HATAY EVLİLİK SİTESİ - SAİNT PİERRE KİLİSESİ VE ARKEOLOJİK MÜZESİ

Bu kilise Hristiyanlar için çok önemli bir rol oynamaktadır. Dünyanın ilk mağara kiliselerinden olan Saint Pierre Kilisesi Hristiyanların hac yeri olarak nitelendirdikleri ve burada her yıl dini törenler düzenledikleri bir yerdir. Sadece Saint Pierre Kilisesi’yle değil, Hatay aynı zamanda adından Arkeoloji Müzesi’yle de söz ettirmektedir. Dünyanın ikinci büyük mozaik koleksiyonuna sahip olan bu müzeyi görmek ve gezmek için çok sayıda turist gelmektedir. Hatay Türkiye’nin en kozmopolit illerinden biridir. Eski yerleşim yeri olması ve bu kadar eski tarihe sahip olması, burada birçok etnik kökenlerin bir arada yaşadığını açıklamaktadır. Birçok farklı etnik kökenin ve farklı din mensuplarının bir arada ve huzur içinde yaşamayı başarmış olmaları bu şehre önemli bir değer kazandırmıştır.

HATAY EVLİLİK VE UNESCO BARIŞ KENTİNDE EVLİLİK İLİŞKİLERİ DE OLUMLU

HATAY EVLİLİK VE UNESCO BARIŞ KENTİNDE EVLİLİK İLİŞKİLERİ DE OLUMLU

Hatay bundan dolayı UNESCO barış kenti seçilmiştir. Hatay’ın çok kültürlü yapısını oluşturan dini cemaatler çoğunluk sırasıyla Alevi Araplar, Sünni Türkler, Alevi Türkler, Sünni Araplar, Hristiyan Ortodokslar, Protestan Araplar, Maruni Araplar, Museviler ve Ermenilerdir. Çok kültürlü bir toplumda yaşamak evlilik için de iyi bir deneyim olmaktadır. Farklı anlayış ve karakterlere sahip insanlarla küçük bir toprak üstünde birlikte başarıyla yaşamak evlilik hayatı için birçok örnek sunmaktadır. Her ne kadar iki insan birbirini severek evlense de aynı çatı altında farklı istekler çıktığında evlilik hayatı bazen buna hazırlıksız yakalanmaktadır. Fakat küçüklükten beri bu renkli hayatı kabul edip farklı kültürlerle bir arada yaşayanlar evlilik hayatının farklı beklentiler ve farklı düşünceler içerebileceğini bilmekteler ve buna daha hazırlıklı olmaktalar. Bu da mutlu bir evlilik için, huzurlu ve ideal bir ilişki için son derece önemli bir deneyimdir.

Pembe Panjur, Hatay Evlilik, Aslı ve Kerem

Aslı ve Kerem

23 Kasım 2016'da tanıştılar

12 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Hatay Evlilik, Aslı ve Kerem
Pembe Panjur, Hatay Evlilik, Meliha ve Berkay

Meliha ve Berkay

10 Eylül 2017'de tanıştılar

5 Ağustos 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Hatay Evlilik, Meliha ve Berkay
Pembe Panjur, Hatay Evlilik, Nilay ve Cihan

Nilay ve Cihan

3 Mayıs 2017'de tanıştılar

22 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Hatay Evlilik, Nilay ve Cihan