Pembe Panjur Logo
Ayda 90 bin Yeni Kayıt
15 yıldır yanınızda
Üye Giriş
Şimdi kayıt olun, uygun üyeleri ücretsiz görün.

Ücretsiz kişilik testimizden yararlanın.

Profiliniz gizli kalsın.

Cinsiyetiniz:
Aradığınız Kişi:
E-posta veya Telefon Numarası:
Kişisel verilerimin işlenmesine ilişkin ’ni okudum.
Özel nitelikli kişilik testi bilgilerimin işlenmesini kapsamında işlenmesini onay veriyorum.
Ürün veya hizmetlere ilişkin kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için tarafıma kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesini istiyorum.
Facebook duvarında hiçbir şey paylaşmayacağız.
hero_area
PEMBE PANJUR > GAZİANTEP > GAZİANTEP EVLİLİK SİTESİ
Bir şehir gibi ol. Mesela Gaziantep gibi. De ki hep seveceğim seni.
GAZİANTEP EVLİLİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

GAZİANTEP EVLİLİK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

Halk arasında eski Antep olan bugünkü adıyla Gaziantep, nüfus yoğunluğu açısından Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Diyarbakır’dan sonra ikinci kalabalık şehridir. Ancak sanayisi ve gelişmesi açılarındansa birinci şehri olma özelliğine sahiptir. Hatta bu bakımdan Türkiyenin en gelişmiş 9. Büyük şehridir.

GAZİANTEP EVLİLİK: EVLİLİK ÖNCESİ YAPILAN BİR GELENEK

GAZİANTEP EVLİLİK: EVLİLİK ÖNCESİ YAPILAN BİR GELENEK

Gaziantep için dünyanın belkide en en eski yerleşim bölgesi desek çok da haksız sayılmayız. Tarihi dokusuyla yöreyi ziyaret edenleri kendine hayran bırakan bu şehir gelenek ve görenekleriyle oldukça renkli bir yapıya sahiptir. Gaziantep’de genellikle çiftler tanıdık vasıtayla veya arkadaş vasıtasıyla tanışıyor ve anlaşarak evlilik yapıyor. Bu şehirde genç nüfusun diğer büyük kentlere oranla gidecekleri yerler açısından çok geniş imkanları olmamakla birlikte, üniversitesinin olmasından ötürü zengin bir cafe çokluğuna sahiptir. Burada gençler en çok okul çay partileri yaparak veya üniversite öğrencilerinin çeşitli gecelerde bir araya gelmesiyle eğlenir ve birlikte zaman geçirirler. Türkiye’nin bir çok memleketindeki gibi Gaziantep’de de evlilik gelenek göreneklere göre yapılıyor. Örneğin; evlilik öncesi nişan töreninde “sini dizilmesi” en önemli geleneklerindendir. Sini dizmek, oğlan evinin maddi gücünü, bonkörlüğünü ve görgüsünü gösteren önemli bir olaydır. Sininin ortasına kelle şekeri adı verilen büyük bir şeker konur.

GAZİANTEP’DE DE EVLİLİK GELENEK GÖRENEKLERE GÖRE YAPILIYOR

GAZİANTEP’DE DE EVLİLİK GELENEK GÖRENEKLERE GÖRE YAPILIYOR

Kaya gibi olan bu şekerin üzerine gerdanlık ve bir çok mücevher dizilir. Sininin içinde bulunan renk renk parlak çikolataların arasına yüzük, bilezik, küpe ve broşlar itina ile yerleştirilir. Gaziantep’de evlilik öncesi yapılan bir gelenek olarak hala devam ettirilir. Evlilik öncesi yapılan bu ve bunun gibi bir çok geleneksel tören aslında evliliğe ne kadar önem verildiğinin bir göstergesidir. Sadece Gaziantep’de değil Türk toplumunda da evliliğin yeri ve önemi tartışılmaz. Evlilik birlik beraberliğin en kutsal birleşmesi, hayatı paylaşımın ve biz olmanın en temel şeklidir. Evliliğin üç temel esası vardır, sevgi, saygı ve güven..Bu üç güçlü taş bir araya gelmeden veya biri kaybedildiğinde evliliğin ve ortak yaşamının anlamıda sarsılarak büyük yara alır. Bu kaybı önlemek için çiftlerin her zaman açık, dürüst, seviyeli, bencillikten uzak, empati kuramayı bilerek davranmaları gerekir ki bu kutsal birliktelik bir ömür boyu sürebilsin. Hayatta bazı şeyleri inşa etmek çok zor ama yıkmak en basitidir. Bu nedenle de oluşturduğumuz veya oluşturmaya çalıştığımız evlilik müessesesini iyi idrak etmeli ve gereklerini en ince ayrıntısıyla köklendirebilmeliyiz. Aksi halde evliliğin anlamını bilemez ve bize tattırdığı veya tattıracağı mutluluğu algılayamayız. Günümüzde yapılan başarısız çoğul evliliklerin özünde yatanda yukarıda bahsettiğimiz evlilik anlamlarının iyi kavranmaması yatıyor işte bu nedenle yapılan veya yapılandırılmaya çalışılan evlilik kurumunun sadece bir medeni hal değişikliği olmadığı, hayatı paylaşmanın özü olduğunun çok iyi altının çizilmesi gerekmektedir. Unutmayın ki evlilik bu unsurlar yerine geldiğinde çok keyif alınabilecek bir kurumdur ve bu tadı almakda sizlerin elindedir.

Pembe Panjur, Gaziantep Evlilik, Aslı ve Kerem

Aslı ve Kerem

23 Kasım 2016'da tanıştılar

12 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Gaziantep Evlilik, Aslı ve Kerem
Pembe Panjur, Gaziantep Evlilik, Meliha ve Berkay

Meliha ve Berkay

10 Eylül 2017'de tanıştılar

5 Ağustos 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Gaziantep Evlilik, Meliha ve Berkay
Pembe Panjur, Gaziantep Evlilik, Nilay ve Cihan

Nilay ve Cihan

3 Mayıs 2017'de tanıştılar

22 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Gaziantep Evlilik, Nilay ve Cihan