Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Evlenme arzusu hem çok hayal edilen hem de korkulan bir arzudur. “Evlenmek istiyorum”, bugüne kadar hiç evlenmemiş ya da talihsiz bir evlilik başından geçmiş kişilerin arzu cümlesidir. Tabii evlenmemeye yemin etmedilerse… Bu istek kadınlarda ve erkeklerde farklı tezahür eder. Genel anlamda erkekler yapıları gereği evliliğe karşı fazla temkinli ve çekimser, kadınlar ise nispeten daha hazır ve isteklidir. Bazen bu tam tersi bir durum da olabilir. 

Uzun süreli ilişkisi devam eden bir kadın, yaşından ve çocuk sahibi olma isteğinden dolayı bir sonraki aşamaya geçmek isteyecektir. Hayatındaki kişiye “evlenmek istiyorum” dediğinde erkeğin aynı derecede hazır olmayışı normaldir. Yine genellemelerden yola çıkılacak olursa erkekler kafalarındaki korkular nedeniyle evliliğe kadınlar kadar sıcak bakmazlar.


  Kadınların ve erkeklerin korkuları farklıdır

 

Bağlanma korkuları, aile ve çocuk sahibi olmaya ruhsal anlamda hazır olmamak, başarısız bir evlilik yapmaktan, ekonomik olarak ailesinin yükünü taşıyamamaktan, evliliğin sorumluluğunu almaktan, başka birine aşık olmaktan korkmak, ilişkisinde heyecanı yitirmekten endişe etmek, kapana kısılmışlık hissi, rutin seks hayatı bu geri duruşun nedenlerinden bazılarıdır. Kadınların korkularından bazıları erkeklerinkine benzese de, onlar daha çok eşinin sadakatini kaybetmekten, evliliğin ve çocuğun yükünü tek başına üstlenmekten endişe duyar. Fakat korkular ne olursa olsun, gerçek aşkla beslenen uyumlu bir ilişkiyi evlilikle sürdürmek her kadın ve erkeğin hayalidir. Önemli olan, “evlenmek istiyorum” düşüncesine saplanmamak, kiminle ve hangi koşullarda evlenmek istediğine karar vererek hayata yön çizmektir.