Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan, iki heybetli dağ arasındaki ovada kurulan ve gördüğü depremlerle defalarca yıkılıp yeniden kurulan bir şehir Erzincan… Tarih öncesi çağlarda Urartu egemenliğindeki Erzincan yüzyıllar boyu önemini korumuştur. Urartular dışında Hititler, Persler, Makedonlar ve Romalılar da bölgeye yerleşmişlerdir. 

Erzincan ekonomisi tarım ve hayvancılık üzerine kuruludur. Sanayi ve özellikle bakırcılıkta da öndedir. Toprağının elverişliliği nedeniyle Erzincan için “toprağına ne eksersen yetişir” denilmektedir. Bereketli toprakları halkının hayatını kolaylaştırır.


  Erzincan evliliklerinde tanıştırılma veya görücü usulü yaygındır. Küçük bir şehir olduğu için hemen herkes birbirini tanır. Bu nedenle evlilik öncesinde kadınla erkeğin birlikte zaman geçirmesi, birbirini tanıması zordur. Erzincan düğünleri klasik Anadolu düğünleri gibidir, davullu zurnalı, halaylı, kınalı, kimi zaman 3 gün 3 gece yapılır.

 

Büyük aile sofraları


 

Erzincan’da aile büyüklerine saygıda kusur edilmez, çocuk evin bereketi olarak görülür. Meyvesinden etine verimli bir şehir olarak, Erzincan mutfağı insanları bir araya getirir. Erzincan tulumu, pestili, yaprak döneri ve evlerde hazırlanan geleneksel Erzincan yemekleri büyük aile sofralarının baş tacıdır.