Pembe Panjur Logo
Ayda 90 bin Yeni Kayıt
15 yıldır yanınızda
Üye Giriş
Şimdi kayıt olun, uygun üyeleri ücretsiz görün.

Ücretsiz kişilik testimizden yararlanın.

Profiliniz gizli kalsın.

Cinsiyetiniz:
Aradığınız Kişi:
E-posta veya Telefon Numarası:
Kişisel verilerimin işlenmesine ilişkin ’ni okudum.
Özel nitelikli kişilik testi bilgilerimin işlenmesini kapsamında işlenmesini onay veriyorum.
Ürün veya hizmetlere ilişkin kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için tarafıma kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesini istiyorum.
Facebook duvarında hiçbir şey paylaşmayacağız.
hero_area
PEMBE PANJUR > BİLECİK > BİLECİK ARKADAŞLIK SİTESİ
Bir şehir gibi ol. Mesela Bilecek gibi. De ki hep seveceğim seni.
BİLECİK ARKADAŞLIK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

BİLECİK ARKADAŞLIK SİTESİ İLE ONA DAHA YAKINSIN

Bilecik ili gelenek ve göreneklerine bağlı bir ilimiz de olsa artık önceleri olduğu gibi aile baskısıyla değil genç kız ve erkeğin birbirini beğenip arkadaşlıkları sonucu evlenmelerinin gerçekleşmesiyle başlamıştır. Aileler erkeğin evini geçindireceğine güvendikleri zaman, oğullarının sevdiği kızla ciddi arkadaşlık etmesini ve sonucunda evlenmesini desteklerler.

BİLECİK İYİ VE KÖTÜ GÜNDE BERABERLİK DEMEK

BİLECİK İYİ VE KÖTÜ GÜNDE BERABERLİK DEMEK

Bilecik’te nişan ve düğün adetleri neyse onlar uygulanır fakat nişan da düğün de eğlencenin doruğuna arkadaşların katılımıyla ulaşır. Arkadaşlık iyi ve kötü günde gösterdiği destekle ölçülür. En mutlu gününde arkadaş diye inandığın insanların yanında bulunmaması ise ideal ve mutlu güne gölge düşürebilir. Bilecik’te insanlar arkadaşlık kavramı olsun akrabalık ilişkileri olsun değer yargılarını yüksek tutmayı devam ettirmeyi başarmışlardır. Örneğin özel günlerde veya dini bayramlarda da gelenekler yaşatılır ki bu geleneklerin nesiller boyu aktarılması ve yaşanması sağlansın. Arkadaşlık, akraba bağları ve ailelerin sevgi üzerine kurulu birlik beraberliği bu şekilde pekiştirilir.

BİLECİK’TE BÖLGENİN EN DONANIMLI VE EN GENİŞ KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ BULUNUYOR

BİLECİK’TE BÖLGENİN EN DONANIMLI VE EN GENİŞ KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ BULUNUYOR

Kendi insanına, kendi değerlerine ve kültürüne sahip çıkan bir belediye anlayışı hâkim bu bölgede. Osmanlı el sanatları, ahşap boyama, kumaş dokuma gibi farklı el sanatları kursu ile ilgili herkes bu kültür merkezinde yeteneklerini gösterebilecektir. El emeği ve göz nuruyla üretilen bu değerleri eşyalar hak ettiği yeri buluyor. Bilecek gelecekte adını buz pistiyle de andıracaktır. Çalışmaların devam ettiği buz pisti yakın zamanda açılış yapacaktır. Arkadaşlarla veya aileyle çok keyifli ve sportif aktivasyonlar yaşanabilecek bir mekân olacak. Özellikle küçük illerde arkadaşınızla ne yapacağımız, vaktimizi nasıl değerlendireceğimiz konusunda bazı sıkıntılar söz konusu olabiliyor. Ancak belediyenin bu konulardaki hassasiyetleri bu sorunu da çözüyor. Bilecik’te olduğu gibi arkadaşlık artık sıkıcı değil, sanat merkezlerinde veya spor merkezlerinde canlanacak. Yeni arkadaş bulmak da bu şekilde daha kolay olacak. Arkadaşlık ve arkadaşların verdiği samimiyet, güven ve sevgi duyguları her insanın ihtiyacı olan temel bir istektir. Mutlu bir hayat için de önemi yadsınamaz.

Pembe Panjur, Bilecik Arkadaşlık, Aslı ve Kerem

Aslı ve Kerem

23 Kasım 2016'da tanıştılar

12 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Bilecik Arkadaşlık, Aslı ve Kerem
Pembe Panjur, Bilecik Arkadaşlık, Meliha ve Berkay

Meliha ve Berkay

10 Eylül 2017'de tanıştılar

5 Ağustos 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Bilecik Arkadaşlık, Meliha ve Berkay
Pembe Panjur, Bilecik Arkadaşlık, Nilay ve Cihan

Nilay ve Cihan

3 Mayıs 2017'de tanıştılar

22 Eylül 2018'de nişanlandılar.

Pembe Panjur, Bilecik Arkadaşlık, Nilay ve Cihan