Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Bayburt, “yabancıya gitmesin” düşüncesiyle hısım akraba evliliklerinin genellikle tercih edildiği bir ildir. Fakat son yıllarda sevgi evlilikleri de artmaktadır. Bayburt’ta evlilik demek ev hayatı demektir. Sosyal hayat ise yöresel yemeklerle aile buluşmaları, düğünler, kutlamalar anlamına gelir. Şehirde bazen belediye konserleri gibi farklı etkinlikler de düzenlenmektedir. 

Bayburt; şelaleri, mağaraları ve yer altı şehirleri kadar lezzetli yöresel mutfağıyla da bilinir. Bayburt tava ve lahana dolması yörede en sevilen lezzetlerdir.


  Ehramın rengi statüyü belirler

 

Bayburt kadınları “ehram” adı verilen battaniyeye benzer bir kumaşa sarınarak gezerler. Giyilen kumaşın rengi kadının toplumdaki statüsünü göstermektedir. Genç kızlar için ayrı, yaşlılar için ayrı renkler seçilmiştir, bugün bu kuralın her zaman uygulanmadığı da görülmektedir.


 

Bayburt’ta düğün adetleri ise şöyledir: İstenmeye karar verilen kızın evi erkeğin ailesi tarafından erkenden ziyaret edilir. Bunun amacı evin düzenine ve gelin adayının özelliklerine bakmaktır. Eğer kız tarafı erkeği istemezse hayır cevabını “kızımız küçük” diyerek verir. İsterse de “kısmet” derler. Böylelikle evlilik hazırlıkları başlar. Nişan, çeyiz getirme, kına ve düğün peşi sıra yapılarak dünya evine girilir.