Evlilik Sitesi
Üye
Girişi
BİLİMSEL YAKLAŞIM 
UYUMLULUK TEMELLİ 
EN İYİ ÇİFTLER 
HEMEN BİRİNİ BULUN
E-posta

"Kayıt ol" butonuna bastıktan sonra Üyelik Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

3.5 milyon üye

3,5 MİLYON

Üzerinde kullanıcıya sahip sitemizde aradığınız, size uygun kişiyi ve ilişkiyi bulabilirsiniz.

Uyumlu EşleşmeUyumlu Eşleşme

Eşleştirme sistemimiz, doldurduğunuz anket ile size en uygun kişileri gösterir.

Profil Doğrulama

Moderasyon işlemimiz ve üyelerin diğer sosyal medya hesaplarıyla bağıntısını sağlayarak sahte profillerden uzak durmanızı sağlar.

Pembe Panjur nedir?

Pembe Panjur klasik bir evlilik sitesi değildir. Öncelikli amacı mutlu, uzun ve sağlıklı birliktelik yaşayabilecek ciddi ilişki niyetindeki üyeleri birbirleriyle tanıştırmaktır. Bu amaçla üyelerimiz arasında hem sosyo-ekonomik hem de kişilik testi sonuçlarına dayalı eşleştirme yapılır. Sitede sadece birbirleriyle eşleştirilmiş üyeler birbirlerini görebilir. Bu açıdan, klasik evlilik siteleri ile kıyaslandığında Pembe Panjur'un yeri farklıdır.

Bilimsel Eşleştirme

Sitemizin sunduğu en önemli servis bilimsel eşleştirmedir. Üyelerimiz öncelikle bilimselliği kanıtlanmış karakter analizinden geçerler. Karakter analizinin sonucunda ciddi bir ilişki hatta evlilik için size her açıdan uygun diğer üyelerimizle eşleştirilirsiniz. Bilimsel eşleştirme sistemimiz mutlu birliktelik yaşayabilecek üyeleri eşleştirdiği ve sitemiz evlilik niyetinde üyeler tarafından kullanıldığı için Pembe Panjur aslında bir "bilimsel evlilik sitesi" dir.

Coğrafi Eşleştirme

Sisteme üye olurken tanışmak istediğiniz kişinin sizden en fazla ne kadar uzakta yaşamasını tercih ettiğinizi belirtmeniz mümkün. Bu sayede sizden en fazla belli bir uzaklıkta yaşayan üyelerimizle tanışmayı tercih edebilirsiniz. Evlilik ya da ciddi arkadaşlık için en önemli koşullardan biri tanışıp yüz yüze görüşebilmektedir, dolayısıyla bireylerin birbirlerine olan mesafelerinin önemli olduğunun bilincindeyiz ve sistemimiz size bu konuda yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Dolayısıyla Pembe Panjur aslında her üye açısından gerektiğinde bir İstanbul Evlilik Sitesi, İzmir Evlilik Sitesi ya da Ankara Evlilik Sitesi gibi hizmet vermektedir.

Esnek Gizlilik Kriterleri

Eğer isterseniz profilinizin belirli bölümlerini gizlemeniz de mümkündür. Pek çok arkadaşlık sitesi nde olmayan bu özellik sayesinde geliriniz ve benzer şekilde gizli kalmasını tercih ettiğiniz özellikleri gizleyebilirsiniz. Aradığınız kişide beklediğiniz özellikler, kilonuz ve benzeri bazı bilgiler de otomatik olarak gizlenecektir. Her ne kadar sistemimiz bütün bilgilerinizi eşleştirme için kullansa da bazı bilgileriniz istekleriniz doğrultusunda diğer üyelere gösterilmez.

 

Tarihin en büyük medeniyetlerine ev sahipliği yapan Doğu’nun güzel şehri Ağrı’da evliliklerin çoğu gelenekçi yaklaşımla gerçekleşiyor. Bu yaklaşım kadın-erkek ilişkilerinde de aynı. Öyle ki bugün kentte kadınların ve erkeklerin ayrı eğlendikleri mekanlar hala mevcut… İyi bir gelişme olarak günümüzde (kırsal bölgeler dışında) şehir merkezlerinde evlilikler daha çok evlenecek çiftin isteğiyle yapılıyor. Ağrılı anne ve babalar artık evlilik çağındaki çocuklarına birbirlerini isteyip istemediğini soruyor.    Bahar ayları evlilik zamanları

 

Ağrı’nın kırsal bölgelerinde kız isteme olayı, ailelerin tanıdığı saygın bir kişi, yani “elçi” tarafından yapılıyor. Kız verilmek istenmese de elçiye saygıda kusur edilmiyor. Evlilik onayı çıkarsa “belge” adı verilen yüzük gelin adayına takılıyor.


 

Ağrılılar için düğünler eğlenmek ve neşelenmek için bir fırsat. Davullu zurnalı, halaylı düğünlerin yapılabilmesi düğün sahiplerinin ekonomik gücüne bağlı... Son yıllarda Ağrı’da dillere destan bir düğün yapmak hayli pahalıya mal olduğu için mütevazı törenler tercih ediliyor. Ağrılılar genellikle bahar aylarında evleniyor ve topraktan kazandıkları parayı düğünlere harcıyorlar.


 

Ağrı düğünlerini iki sınıfta toplamak mümkün. Birincisi davullu zurnalı düğünler ki bunlar daha uzun sürüyor. İkincisi ise sade düğünler… Bu tarz düğünlerde türküler söyleniyor ve oyunlar oynanıyor. Mevlit okutma da yine bir düğün geleneği.